Sosna limba 'Ortler HB.'

Sosna limba 'Ortler HB.' Pinus cembra 'Ortler HB.'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus cembra 'Ortler HB'
Rzadko spotykana odmiana, pochodząca od znalezionej przez Jörga Kohouta prawdopodobnie w Alpach czarciej miotły. Przyrasta bardzo wolno, długość rocznych przyrostów zwykle nie przekracza 3-4 cm, więc po 10 latach dorasta do 30-40 cm średnicy. Pokrój kulisty, nieregularny. Krótkie, rozchodzące się na boki i w górę pędy są bardzo gęsto pokryte krótkimi, niebieskoszaro-zielonymi igłami. Zróżnicowana długość pędów i krótkie igły sprawiają, że 'Ortler HB' nie tworzy zwartej kopułki, ale wykształca bardzo nieregularny kształt, przypominający formy bonsai.
Interesująca roślina, o dużych walorach dekoracyjnych, polecana do ogrodów skalnych i na rabaty. Nie może jej zabraknąć także w kolekcjach roślin miniaturowych. Może rosnąć na prawie każdej, średnio urodzajnej i niepodmokłej glebie o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Preferuje stanowisko słoneczne. Doskonale znosi polskie zimy.

Napisz swoją recenzję

Sosna limba 'Ortler HB.'

Sosna limba 'Ortler HB.'

Pinus cembra 'Ortler HB' Rzadko spotykana odmiana, pochodząca od znalezionej przez Jörga Kohouta prawdopodobnie w Alpach czarciej miotły. Przyrasta bardzo wolno, długość rocznych przyrostów zwykle nie przekracza 3-4 cm, więc po 10 latach dorasta do 30-40 cm średnicy. Pokrój kulisty, nieregularny. Krótkie, rozchodzące się na boki i w górę pędy są bardzo gęsto pokryte krótkimi, niebieskoszaro-zielonymi igłami. Zróżnicowana długość pędów i ...