Sosna drobnokwiatowa 'Himeko-Janome'

Sosna drobnokwiatowa 'Himeko-Janome' Pinus parviflora 'Himeko-Janome '

32,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 25-35 cm

Pinus parviflora 'Himeko-Janome'
Rzadko spotykana, niezwykle atrakcyjna i oryginalna odmiana sosny drobnokwiatowej o igłach w zielono-żółte, poprzeczne pasy. Początkowo rośnie nieregularnie i asymetrycznie, szeroko, później przybiera kształt szerokiego, dość gęstego stożka. Po dziesięciu latach może dorastać do 1 m wysokości i 80 cm szerokości, w starszym wieku rośnie głównie w górę, osiągając do 1,8 m wysokości.
Sosna drobnokwiatowa 'Himeko-Janome', a zwłaszcza jej młode, nieregularne i przypominające bonsai formy, polecane są przede wszystkim do ogrodów japońskich, jednak ze względu na ciekawy pokrój i bardzo efektowne wybarwienie igieł może być z powodzeniem sadzona w każdym ogrodzie. Zasługuje na dobrze wyeksponowane, przestronne stanowisko. Nadaje się także do kolekcji karłowych roślin iglastych jako barwny akcent na rabacie. Z powodzeniem rośnie także w pojemnikach ustawianych na tarasach i patiach. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, znosi lekki półcień. Preferuje glebę lekko kwaśną, niezbyt mokrą i przepuszczalną. Mrozoodporność określono na 5 strefę USDA, zatem z łatwością zimuje w całej Polsce.

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 25-35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Himeko-Janome'

Sosna drobnokwiatowa 'Himeko-Janome'

Pinus parviflora 'Himeko-Janome' Rzadko spotykana, niezwykle atrakcyjna i oryginalna odmiana sosny drobnokwiatowej o igłach w zielono-żółte, poprzeczne pasy. Początkowo rośnie nieregularnie i asymetrycznie, szeroko, później przybiera kształt szerokiego, dość gęstego stożka. Po dziesięciu latach może dorastać do 1 m wysokości i 80 cm szerokości, w starszym wieku rośnie głównie w górę, osiągając do 1,8 m wysokości. Sosna drobnokwiatowa ...