Sosna długowieczna 'Sherwood Compact'

Sosna długowieczna 'Sherwood Compact' Pinus longaeva 'Sherwood Compact '

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus longaeva 'Sherwood Compact'
Wolno rosnąca, bardzo dobrze zagęszczona odmiana o regularnym, stożkowym pokroju. Roczne przyrosty 'Sherwood Compact' mają 7-10 cm, a średnia wielkość dziesięcioletniego okazu to ok. 90 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Igły średnio długie, zielone od góry i białe od dołu, zebrane po 5, gęsto wyrastające z pędów.
Odmiana o bardzo regularnym, symetrycznym kształcie, polecana przede wszystkim w centralne miejsce małych ogrodów jako soliter, ale ładnie komponuje się także z innymi, zróżnicowanymi pokrojowo krzewami. Z powodzeniem może rosnąć także w pojemnikach. Charakteryzuje się pełną mrozoodpornością i niewielkimi wymaganiami glebowymi. Preferuje stanowisko słoneczne.
Odmiana wyselekcjonowana z siewek na początku lat 80. XX w. w Gresham (Oregon, USA) przez Andy`ego Sherwooda.

Napisz swoją recenzję

Sosna długowieczna 'Sherwood Compact'

Sosna długowieczna 'Sherwood Compact'

Pinus longaeva 'Sherwood Compact' Wolno rosnąca, bardzo dobrze zagęszczona odmiana o regularnym, stożkowym pokroju. Roczne przyrosty 'Sherwood Compact' mają 7-10 cm, a średnia wielkość dziesięcioletniego okazu to ok. 90 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Igły średnio długie, zielone od góry i białe od dołu, zebrane po 5, gęsto wyrastające z pędów. Odmiana o bardzo regularnym, symetrycznym kształcie, polecana przede wszystkim w centralne ...