Sosna czarna 'Pitchounet'

Sosna czarna 'Pitchounet' Pinus nigra 'Pitchounet'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra 'Pitchounet'
Miniaturowa odmiana sosny czarnej, o rocznych przyrostach rzędu 1,5-2 cm i pokroju zbliżonym do kulistego. Po dziesięciu latach zwykle osiąga 20 cm wysokości i 25 cm szerokości. Duża liczba króciutkich pędów i wyrastających z nich sterczących igieł sprawia, że roślina przypomina małego, nieregularnego, nastroszonego jeżyka.
"Pitchounet' polecana jest przede wszystkim do kolekcji roślin miniaturowych, a także do małych ogrodów skalnych i do pojemników. Ma niewygórowane wymagania, dobrze rośnie w przeciętnej glebie. Preferuje odczyn lekko kwaśny do obojętnego oraz stanowisko słoneczne. W pełni mrozoodporna.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Pitchounet'

Sosna czarna 'Pitchounet'

Pinus nigra 'Pitchounet' Miniaturowa odmiana sosny czarnej, o rocznych przyrostach rzędu 1,5-2 cm i pokroju zbliżonym do kulistego. Po dziesięciu latach zwykle osiąga 20 cm wysokości i 25 cm szerokości. Duża liczba króciutkich pędów i wyrastających z nich sterczących igieł sprawia, że roślina przypomina małego, nieregularnego, nastroszonego jeżyka. "Pitchounet' polecana jest przede wszystkim do kolekcji roślin miniaturowych, a także do ...