Grusza wierzbolistna  'Pendula'

Grusza wierzbolistna 'Pendula' Pyrus salicifolia 'Pendula'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-100cm

Pyrus salicifolia 'Pendula'


Jest to niezwykle ciekawa odmiana i gatunek gruszy. Jako, że jej liście są lancetowate i długie, zielone z srebrzystoszarym owłosieniem i przypominają do złudzenia liście wierzby, natomiast owoce wyglądają jak typowe owoce gruszy, może jedynie nieco mniejsze, prawdziwym staje się w tym wypadku powiedzenie ‘gruszki na wierzbie’, gdyż to połączenie właśnie tak wygląda. Z tego też powodu grusza ta stanowi nie lada atrakcję w każdym typie ogrodu, tym bardziej, że przybiera bardzo ładny, niemal półkolisty, choć trochę nieregularny pokrój  o wspaniale przewijających pędach. Dorasta zwykle do 3-5 m wysokości i trochę mniejszej szerokości. Odmiana ta kwitnie w kwietniu, kwiaty są dość duże, białe, zebrane w niewielkie kwiatostany, rozwijają się zwykle razem z liśćmi.

 

Owoce pojawiają się w sierpniu, niestety nie nadają się do jedzenia, gdyż są zielone i twarde, a w dodatku niesmaczne. Gatunek ten jest mało wymagający w uprawie, jest stosunkowo odporny na mrozy, za to bardzo odporny na suszę, można go sadzić na przeciętnych, suchych glebach ogrodowych. Jest to również odmiana odporna na zanieczyszczenia i inne niekorzystne warunki klimatyczne. Preferuje stanowiska ciepłe i słoneczne. Ze względu na dość pokaźne rodzaje i ciekawy pokrój, najlepiej jest sadzić ją pojedynczo w dobrze widocznych miejscach. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-100cm

Napisz swoją recenzję

Grusza wierzbolistna  'Pendula'

Grusza wierzbolistna 'Pendula'

Pyrus salicifolia 'Pendula' Jest to niezwykle ciekawa odmiana i gatunek gruszy. Jako, że jej liście są lancetowate i długie, zielone z srebrzystoszarym owłosieniem i przypominają do złudzenia liście wierzby, natomiast owoce wyglądają jak typowe owoce gruszy, może jedynie nieco mniejsze, prawdziwym staje się w tym wypadku powiedzenie ‘gruszki na wierzbie’, gdyż to połączenie właśnie tak wygląda. Z tego też powodu grusza ta ...