Grusza wierzbolistna

Grusza wierzbolistna Pyrus salicifolia

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40 - 120 cm

Pyrus salicifolia

 


 

 

Wielka ciekawostka dendrologiczna! Gatunek gruszy, który na pierwszy rzut oka wygląda jak wierzba biała! Liście tego drzewa są mocno wydłużone, do 10 cm długości, obficie pokryte kutnerem przez co sprawiają wrażenie srebrzystych. Drzewo to pochodzi z Bliskiego Wschodu (Kaukaz), jest bardzo odporne na mróz i może być dzięki temu sadzone praktycznie na terenie całego kraju bez obaw o straty związane z mrozami. Dla pewności można jedynie okryć prewencyjnie młode rośliny przez pierwszą lub pierwsze dwie zimy jeśli mrozy będą naprawdę mocne.

 

Drzewo dla niewtajemniczonych jeszcze adeptów ogrodnictwa może być iście szokujące w okresie owocowania, kiedy to niewielkie gruszki pojawiają się między wierzbowymi liśćmi!

 

Drzewo obok odporności na mróz charakteryzuje się również dużą wytrzymałością na susze, może także rosnąć na bardzo słabych glebach. Dorasta do 5-7 metrów w warunkach krajowych, na krótkim pniu wykształca owalną, lekko jajowatą koronę, która w okolicy kwietnia pokrywa się całą masą drobnych białych kwiatów, z których rozwiną się później niewielkie, niejadalne owoce. Roślina polecana do ogrodów ze słabszą glebą oraz nienajlepszymi stosunkami wodnymi.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40 - 120 cm

Napisz swoją recenzję

Grusza wierzbolistna

Grusza wierzbolistna

Pyrus salicifolia       Wielka ciekawostka dendrologiczna! Gatunek gruszy, który na pierwszy rzut oka wygląda jak wierzba biała! Liście tego drzewa są mocno wydłużone, do 10 cm długości, obficie pokryte kutnerem przez co sprawiają wrażenie srebrzystych. Drzewo to pochodzi z Bliskiego Wschodu (Kaukaz), jest bardzo odporne na mróz i może być dzięki temu sadzone praktycznie na terenie całego kraju bez obaw o straty związane z ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »