Jodła Frasera 'Brandon Recker'

Jodła Frasera 'Brandon Recker' Abies fraseri 'Brandon Recker'

0,00 zł

Abies fraseri 'Brandon Recker'
Odmiana pochodząca od czarciej miotły, znalezionej w 1993 r. Wolno rosnąca, karłowa, mocno zagęszczona roślina o pokroju zbliżonym do szerokiej, spłaszczonej kuli. Rocznie przyrasta 3-4 cm, po 10 latach zwykle osiąga do 25 cm wysokości i 35 cm szerokości. Maksymalne rozmiary, tj. 50-70 cm wysokości i 80-100 cm szerokości uzyskuje po wielu latach. Igły szarozielone, błyszczące.
Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, gleby gliniastej, przepuszczalnej, niezbyt suchej. W pełni mrozoodporna. Nadaje się do ogrodów skalnych, rabat i małych ogrodów przydomowych. Jodła Frasera 'Brandon Recker' może być uprawiana w pojemnikach, ale pod warunkiem dobrego drenażu, podlewania i nawożenia w miarę potrzeb oraz zabezpieczenia przed zimą bryły korzeniowej, zwłaszcza jeśli donica jest niewielka.

Napisz swoją recenzję

Jodła Frasera 'Brandon Recker'

Jodła Frasera 'Brandon Recker'

Abies fraseri 'Brandon Recker' Odmiana pochodząca od czarciej miotły, znalezionej w 1993 r. Wolno rosnąca, karłowa, mocno zagęszczona roślina o pokroju zbliżonym do szerokiej, spłaszczonej kuli. Rocznie przyrasta 3-4 cm, po 10 latach zwykle osiąga do 25 cm wysokości i 35 cm szerokości. Maksymalne rozmiary, tj. 50-70 cm wysokości i 80-100 cm szerokości uzyskuje po wielu latach. Igły szarozielone, błyszczące. Wymaga stanowiska słonecznego ...