Świerk pospolity 'Acrocona KBN Yellow'

Świerk pospolity 'Acrocona KBN Yellow' Picea abies 'Acrocona KBN Yellow'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-15cm

Picea abies 'Acrocona KBN Yellow'
Odmiana świerka pospolitego o wolnym tempie wzrostu, rosnąca w formie szerokiego stożka. Roczne przyrosty rzadko przekraczają 10 cm, a po dziesięciu latach roślina zwykle osiąga 70-80 cm wysokości i 50-60 cm szerokości. Niezbyt zwarty pokrój podkreśla regularny kształt i równo wyrastające okółki gałęzi, gęsto pokrytych cienkimi, kłującymi, nachylonymi do przodu igłami. Wiosenne przyrosty są żółte, a na starszych pędach zażółcona jest nasłoneczniona część igieł. Dodatkową dekorację stanowią jaskrawoczerwone, małe szyszki, pojawiające się wiosną licznie już na młodych drzewach.
Nierównomierne żółte wybarwienie igieł i niewielki rozmiar sprawiają, że świerk pospolity 'Acrocona KBN Yellow' to bardzo interesująca odmiana, sprawdzająca się w ogrodach skalnych i wrzosowych, na rabatach, a także jako samotnik na niewielkiej przestrzeni. Preferuje gleby średnio żyzne i umiarkowanie wilgotne, ale nie podmokłe i dobrze przepuszczalne. Dobrze rośnie w pełnym słońcu i na stanowisku lekko zacienionym. Dobrze zimuje.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-15cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Acrocona KBN Yellow'

Świerk pospolity 'Acrocona KBN Yellow'

Picea abies 'Acrocona KBN Yellow' Odmiana świerka pospolitego o wolnym tempie wzrostu, rosnąca w formie szerokiego stożka. Roczne przyrosty rzadko przekraczają 10 cm, a po dziesięciu latach roślina zwykle osiąga 70-80 cm wysokości i 50-60 cm szerokości. Niezbyt zwarty pokrój podkreśla regularny kształt i równo wyrastające okółki gałęzi, gęsto pokrytych cienkimi, kłującymi, nachylonymi do przodu igłami. Wiosenne przyrosty są żółte, a na ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »