Sosna pospolita 'Martham'

Sosna pospolita 'Martham' Pinus sylvestris 'Martham'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus sylvestris 'Martham'
Odmiana karłowa o wyjątkowo ładnej, szaroniebieskiej barwie igieł. Rośnie w kształcie dość regularnej kuli, czasem spłaszczonej. Po 10 latach dorasta do 40-50 cm wysokości i 50-60 cm szerokości. Po wielu latach może osiągnąć 1,5 m wysokości i 2 m szerokości.
Jest polecana do skalniaków, ogrodów wrzosowych i alpinariów, doskonale prezentuje się także na rabatach oraz jako samotnik na niewielkiej przestrzeni. Bardzo dobrze nadaje się do kompozycji pokrojowych i barwnych. Łatwa w uprawie, najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, średnio żyznych. Znosi suszę i nawet mroźne zimy, preferuje stanowisko słoneczne.

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Martham'

Sosna pospolita 'Martham'

Pinus sylvestris 'Martham' Odmiana karłowa o wyjątkowo ładnej, szaroniebieskiej barwie igieł. Rośnie w kształcie dość regularnej kuli, czasem spłaszczonej. Po 10 latach dorasta do 40-50 cm wysokości i 50-60 cm szerokości. Po wielu latach może osiągnąć 1,5 m wysokości i 2 m szerokości. Jest polecana do skalniaków, ogrodów wrzosowych i alpinariów, doskonale prezentuje się także na rabatach oraz jako samotnik na niewielkiej przestrzeni. Bardzo ...