Ambrowiec amerykański 'Slender Silhouette'

Ambrowiec amerykański 'Slender Silhouette' Liquidambar styraciflua 'Slender Silhouette'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 70-90cm

Liquidambar styraciflua 'Slender Silhouette'
Powstała naturalnie, znaleziona przez Dona Shadowa w 1994 roku w Tennessee wolno rosnąca, wąsko kolumnowa odmiana ambrowca amerykańskiego. Dziesięcioletnie rośliny zwykle osiągają 2 m wysokości i nie więcej niż 75 cm szerokości. Maksymalnie drzewo w Polsce dorasta do 5-6 m wysokości i 2 m szerokości. Liście 5-7-klapowe, do 10 cm, ciemnozielone, błyszczące, jesienią niezwykle atrakcyjnie przebarwiają się na odcienie czerwieni, pomarańczu i żółci. Barwne liście długo utrzymują się na drzewie, co wydłuża okres dekoracyjności drzewa. Owoce okrągłe, kolczaste, ale w Polsce 'Slender Silhouette'  praktycznie nie owocuje. Ze względu na grubą, korkową korę i obecne na niej listewkowate narośla, drzewo jest ozdobne także zimą.
Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale osłoniętym, wymaga gleby głębokiej, żyznej, umiarkowanie wilgotnej, lekko kwaśnej lub kwaśnej. Mrozoodporność wystarczająca w prawie całej Polsce (USDA 6a), młode rośliny warto jednak zabezpieczać na zimę, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju. Polecany do ogrodów przydomowych, parków i zieleni osiedlowej, dobrze wygląda zarówno jako samotnik, jak i w grupie drzew o zróżnicowanym pokroju, a także w założeniach dekoracyjnych przede wszystkim z jesiennych przebarwień. Bardzo atrakcyjnie wygląda także posadzony w formie szpaleru wzdłuż ścieżek.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 70-90cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański 'Slender Silhouette'

Ambrowiec amerykański 'Slender Silhouette'

Liquidambar styraciflua 'Slender Silhouette' Powstała naturalnie, znaleziona przez Dona Shadowa w 1994 roku w Tennessee wolno rosnąca, wąsko kolumnowa odmiana ambrowca amerykańskiego . Dziesięcioletnie rośliny zwykle osiągają 2 m wysokości i nie więcej niż 75 cm szerokości. Maksymalnie drzewo w Polsce dorasta do 5-6 m wysokości i 2 m szerokości. Liście 5-7-klapowe, do 10 cm, ciemnozielone, błyszczące, jesienią niezwykle atrakcyjnie ...