Ambrowiec amerykański 'Festival'

Ambrowiec amerykański 'Festival' Liquidambar styraciflua 'Festival'

38,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.70-110cm

Liquidambar syraciflua ‘Festival’
Drzewo o kształcie wąsko kolumnowym, osiągające do 18 m wysokości i 6 m szerokości, z zaznaczonym przewodnikiem. Korona wąska, symetryczna, gęsto ulistniona. Liście na długim ogonku liściowym, duże (do 20 cm), dłoniastoklapowane, zielone, jesienią przebarwiające się na żółtoczerwono. Kwiaty niepozorne, bez cech dekoracyjnych. Owocami ambrowca są zdrewniałe torebki zrośnięte w kuliste owocostany opatrzone w twarde wyrostki ( którymi są zdrewniałe słupki). Przez całą  zimę utrzymują się na drzewie, są chętnie zjadane przez ptaki.
Ambrowiec amerykański ‘Festival’ jest polecany do ogrodów, parków, szczególnie dekoracyjny jest jesienią z powodu pięknych przebarwień liści. Wymaga stanowisk słonecznych (w słońcu ładniej się wybarwia) i osłoniętych, nie jest w pełni mrozoodporny, w surowe zimy może przemarzać. Jednak po przemarznięciu korony często wypuszcza nowe pędy z nieuszkodzonych części i wtedy rośnie krzewiasto. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, świeżych i głębokich.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.70-110cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański 'Festival'

Ambrowiec amerykański 'Festival'

Liquidambar syraciflua ‘Festival’ Drzewo o kształcie wąsko kolumnowym, osiągające do 18 m wysokości i 6 m szerokości, z zaznaczonym przewodnikiem. Korona wąska, symetryczna, gęsto ulistniona. Liście na długim ogonku liściowym, duże (do 20 cm), dłoniastoklapowane, zielone, jesienią przebarwiające się na żółtoczerwono. Kwiaty niepozorne, bez cech dekoracyjnych. Owocami ambrowca są zdrewniałe torebki zrośnięte w kuliste owocostany opatrzone w ...