Aronia czarnoowocowa  'Aron'

Aronia czarnoowocowa 'Aron' Aronia melanocarpa 'Aron'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Pa 70-120cm

Aronia melanocarpa 'Aron'

Aron to jedna z wielkoowocowych odmian aronii. Charakteryzujące się owocami o wyraźnym lecz słodkawym smaku, które są dosyć soczyste jak na aronię. Krzewy rosną zazwyczaj bujnie w pierwszych latach po posadzeniu, dorastają do 1,5 – 2,5 metra wysokości i tyleż samo szerokości. Liście lekko błyszczące, skórzaste, ciemnozielone wiosną oraz latem – jesienią stają się krwisto czerwone! Cały krzew wygląda wtedy jakby wręcz stał w płomieniach! Warunkiem takiego wybarwienia jest słoneczne stanowisko oraz dobre odżywienie krzewu, powinien on rosnąć na glebie przynajmniej średnio żyznej. Dobrze zakorzenione i zaaklimatyzowane krzewy znoszą naprawdę długie okresy suszy bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Owoce czarne, duże i wyraźnie odróżniające się smakiem od innych odmian uprawnych, najbardziej słodkie staną się gdy krzew posadzimy w miejscu dobrze nasłonecznionym! To ważne gdyż krzew posadzony w cieniu da nam owoce cierpkie i nic tu nie pomoże, że pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanej linii krzewów, przeznaczonych na plantacje owocowe! Aronia oprócz ciekawego wyglądu przez cały sezon wegetacyjny oraz smacznych owoców jest również bardzo dobroczynna dla naszego zdrowia. Owoce zawierają wiele leczniczych substancji, witamin, makro- oraz mikroelementów, są stałym dodatkiem do wielu preparatów mających za zadanie gruntownie poprawić funkcjonowanie układu krwionośnego! Jakby tego było mało krzew ten jest kompletnie niewymagający, nie trzeba go specjalnie nawozić, podlewać ani okrywać na zimę – ba, jest on jednym z najbardziej mrozoodpornych krzewów jakie prawdopodobnie będziemy mieć w ogrodzie! Znosi bez uszczerbku spadki temperatury nawet do -40 stopni! To wszystko to tylko krótki wyciąg z długiej listy zalet tej rośliny, wszystko jednak przemawia za tym aby zaopatrzyć się w kilka krzewów i czerpać z ich dobrodziejstw pełnymi garściami!

  • Pojemnik C1,5
  • Model Pa 70-120cm

Napisz swoją recenzję

Aronia czarnoowocowa  'Aron'

Aronia czarnoowocowa 'Aron'

Aronia melanocarpa 'Aron' Aron to jedna z wielkoowocowych odmian aronii. Charakteryzujące się owocami o wyraźnym lecz słodkawym smaku, które są dosyć soczyste jak na aronię. Krzewy rosną zazwyczaj bujnie w pierwszych latach po posadzeniu, dorastają do 1,5 – 2,5 metra wysokości i tyleż samo szerokości. Liście lekko błyszczące, skórzaste, ciemnozielone wiosną oraz latem – jesienią stają się krwisto czerwone! Cały krzew wygląda wtedy ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »