Grujecznik japoński 'Rotfuchs'

Grujecznik japoński 'Rotfuchs' Cercidiphyllum japonicum 'Rotfuchs'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-110 cm

Cercidiphyllum japonicum 'Rotfuchs'


Jest to średniej wielkości krzew dorastający przeważnie do 4-5 m wysokości i 1,5 - 2 m szerokości. Cechuje się wąskim, kolumnowym pokrojem i bardzo atrakcyjny ulistnieniem. Niestety należy do gatunków dość rzadko u nas spotykanych w ogrodach. Odmiana ‘Rotfuchs’ wyróżnia się ciekawym zabarwieniem liści, mają one ponadto ładny, sercowaty kształt i są grube, skórzaste. Młode liście mają aksamitne, purpurowo-czerwone zabarwienie, natomiast starsze ciemnieją i stają się zielono-purpurowe, na jesieni z kolei przebarwiają się na  żółte i pomarańczowe odcienie. Ponadto są one delikatnie ząbkowane na brzegach, a suche, opadłe liście po rozkruszeniu lub roztarciu wydzielają woń przypominającą przypalony cukier.

 

Odmiana ta doskonale prezentuje się na tle wyższych roślin o jaśniejszym, bardziej stonowanym i nie zmieniającym się w ciągu sezonu zabarwieniu. Można go również sadzić w grupach wzdłuż ogrodzeń, lub w rogach ogrodów. Samotnie prezentuje się raczej mniej ciekawie. Doskonały jest również do nasadzeń parkowych lub w postaci szpalerów. Nie jest rośliną szczególnie wymagającą. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i dobrze przepuszczalnych, z kolei najlepiej wybarwia się na stanowiskach słonecznych, ewentualnie półcienistych. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-110 cm

Napisz swoją recenzję

Grujecznik japoński 'Rotfuchs'

Grujecznik japoński 'Rotfuchs'

Cercidiphyllum japonicum 'Rotfuchs' Jest to średniej wielkości krzew dorastający przeważnie do 4-5 m wysokości i 1,5 - 2 m szerokości. Cechuje się wąskim, kolumnowym pokrojem i bardzo atrakcyjny ulistnieniem. Niestety należy do gatunków dość rzadko u nas spotykanych w ogrodach. Odmiana ‘Rotfuchs’ wyróżnia się ciekawym zabarwieniem liści, mają one ponadto ładny, sercowaty kształt i są grube, skórzaste. Młode liście mają ...