Grujecznik japoński

Grujecznik japoński Cercidiphyllum japonicum

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 70-100cm

Cercidiphyllum japonicum   

             Drzewo pochodzące z Japonii. Dorasta do 12 m wysokości , często o wielu pniach pokrytych łuszczącą się korowinę. Korona regularna , szerokopiramidalna , nisko ugałęziona. Pędy cienkie , ciemnobrązowe, błyszczące. Liście pojedyncze pojedyncze , okrągławe lub jajowatosercowate ,bardzo oryginalne. Jesienią zabarwiają się na żółto, pomarańczowe a przed opadnięciem wydzielają się dość silny, przyjemny zapach. Są to rośliny dwupienne. Kwiaty niepozorne ,czerwone, pojawiają się na gałązkach przed rozwojem liści. Owoce mają postać niewielkich zielonych szyszek. Wymaga gleb piaszczystych jak również na gliniastych glebach, lekko wilgotnych. Drzewo wytrzymałe na niskie temperatury. Jest to jedno z najbardziej efektownych drzew azjatyckich rosnących w naszym klimacie.

       O dekoracyjności drzewa decydują delikatne, sercowate liście, pięknie przebarwiające się liście, wiosną młode liście są koloru miedzianego, latem soczysto zielone a jesienią w zależności od nasłonecznienia przebarwiają się na ceglasto, pomarańczowo i różowo lub te w cieniu na łososiowo i żółto.

                Zastosowanie : ogrody przydomowe, parki, zieleń osiedlowa i miejska

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 70-100cm
Oceń 
Grażyna V
2014-05-04

Grujecznik

Otrzymałam ładne sadzonki, niestety po dzisiejszym majowym przymrozku wszystkie listki zmarzły. Czy jeszcze coś z nich bedzie?

Napisz swoją recenzję

Grujecznik japoński

Grujecznik japoński

Cercidiphyllum japonicum                  Drzewo pochodzące z Japonii. Dorasta do 12 m wysokości , często o wielu pniach pokrytych łuszczącą się korowinę. Korona regularna , szerokopiramidalna , nisko ugałęziona. Pędy cienkie , ciemnobrązowe, błyszczące. Liście pojedyncze pojedyncze , okrągławe lub jajowatosercowate ,bardzo oryginalne. Jesienią zabarwiają się na żółto, pomarańczowe a przed opadnięciem wydzielają się dość silny, przyjemny ...