Grab sercowaty

Grab sercowaty Carpinus cordata

35,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40-90cm

Carpinus cordata

          Małe azjatyckie drzewo dorastające w Japonii do 10 – 15 m wysokości. Rośnie bardzo powoli (1,5 m w ciągu 10 lat). Ma bardzo szeroką, kolumnową koronę. Jest pokryte gładką grafitowo-szarą korą. U dojrzałych drzew kora pęka, ale bardzo płytko. Ma bardzo długie pączki 1 – 2 cm długie. Liście są duże, 7 – 15 cm długie i 7 cm szerokie. Jajowate w zarysie, o wyraźnie sercowatej podstawie. Mają bardzo wyraźną nerwację. Owoce są ze skrzydełkami, ustawione w skupieniach przypominających szyszki chmielowe. Owocostan przed dojrzeniem jest jasnozielony. Drzewo jest w pełni mrozoodporne, zaaklimatyzowane w Skandynawii.

          Uprawa i zastosowanie: Grab sercowaty preferuje miejsca słoneczne, lubi wilgoć. Potrafi rosnąć na każdej glebie: piaszczystej, gliniastej, zarówno na podłożu kwaśnym jak i zasadowym. Roślina bardzo tolerancyjna. Grab sercowaty jest ładnym drzewem dającym cień, a także nadającym się jako drzewo alejkowe. Ze względu na powolny wzrost nadaje się również do małych ogrodów i na działki.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40-90cm

Napisz swoją recenzję

Grab sercowaty

Grab sercowaty

Carpinus cordata           Małe azjatyckie drzewo dorastające w Japonii do 10 – 15 m wysokości. Rośnie bardzo powoli (1,5 m w ciągu 10 lat). Ma bardzo szeroką, kolumnową koronę. Jest pokryte gładką grafitowo-szarą korą. U dojrzałych drzew kora pęka, ale bardzo płytko. Ma bardzo długie pączki 1 – 2 cm długie. Liście są duże, 7 – 15 cm długie i 7 cm szerokie. Jajowate w zarysie, o wyraźnie sercowatej podstawie. Mają bardzo wyraźną ...