Sosna karłowa 'Jeddeloh'

Sosna karłowa 'Jeddeloh' Pinus pumila 'Jeddeloh'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus pumila 'Jeddeloh'
Wolno rosnąca odmiana o pokroju krzewiastym, nieregularnym, luźnym. Krzew przeważnie składa się z kilku głównych, rozchodzących się na boki gałęzi, co może nieco przypominać kształt roślin bonsai. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do ok. 60 cm wysokości i co najmniej dwukrotnie większej szerokości. Młode igły mają barwę jasnozieloną, starsze są zielone od góry i srebrne od dołu, a ponieważ są skręcone i ich dolna strona jest dobrze widoczna, cały krzew przybiera barwę srebrnozieloną.
Dzięki oryginalnemu pokrojowi i intensywnej, srebrzystej barwie igieł sosna karłowa 'Jeddeloh' doskonale wygląda w ogrodach skalnych i na rabatach, a zwłaszcza wtedy, gdy rośnie samotnie w wyeksponowanym miejscu. Nie ma dużych wymagań glebowych, dobrze rośnie na przeciętnej i umiarkowanie wilgotnej glebie o odczynie zbliżonym do obojętnego. Preferuje stanowisko słoneczne.

Napisz swoją recenzję

Sosna karłowa 'Jeddeloh'

Sosna karłowa 'Jeddeloh'

Pinus pumila 'Jeddeloh' Wolno rosnąca odmiana o pokroju krzewiastym, nieregularnym, luźnym. Krzew przeważnie składa się z kilku głównych, rozchodzących się na boki gałęzi, co może nieco przypominać kształt roślin bonsai. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do ok. 60 cm wysokości i co najmniej dwukrotnie większej szerokości. Młode igły mają barwę jasnozieloną, starsze są zielone od góry i srebrne od dołu, a ponieważ są skręcone i ich dolna ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »