Grab pospolity  'Pendula'

Grab pospolity 'Pendula' Carpinus betulus 'Pendula'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 65-150 cm, Wys. 160-200 cm

Carpinus betulus  'Pendula'

     Odmiana szczepiona na pniu o dość szerokim parasolowatym kształcie korony  początkowo rozchodzących się horyzontalnie a później zwisających. Czasem w starszym wieku ma tendencje wzrostu w górę.Wysokość parasola wzrostu tej rośliny jest uzależniona od wysokości szczepienia.  Nie marznie, jest odporna na choroby oraz trudne warunki siedliskowe W ciągu 10 lat tworzy szeroki parasol o ok 3m średnicy.

       Zastosowanie : Dla niskich szczepień ładnie prezentuje się płożąca prawie sadzona na przykład na skarpach lub dużych skalnych ogrodach. Na bardzo wysokich pniach tworzy naturalne zadaszenie nad ławką czy też innym miejscem gdzie pożądany jest fragment cienia. Polecana odmiana grabu nietuzinkowa i dla ogrodów z fantazją tworzonych.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 65-150 cm, Wys. 160-200 cm

Napisz swoją recenzję

Grab pospolity  'Pendula'

Grab pospolity 'Pendula'

Carpinus betulus  'Pendula'      Odmiana szczepiona na pniu o dość szerokim parasolowatym kształcie korony  początkowo rozchodzących się horyzontalnie a później zwisających. Czasem w starszym wieku ma tendencje wzrostu w górę.Wysokość parasola wzrostu tej rośliny jest uzależniona od wysokości szczepienia.  Nie marznie, jest odporna na choroby oraz trudne warunki siedliskowe W ciągu 10 lat tworzy szeroki parasol o ok 3m średnicy. ...