Grab pospolity  'Frans Fontaine'

Grab pospolity 'Frans Fontaine' Carpinus betulus 'Frans Fontaine'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 20-50cm

Carpinus betulus 'Frans Fontaine'


 

Przydatna odmiana grabu pospolitego, której cechą rozpoznawczą jest bardzo wąski, kolumnowy pokrój. Rośnie szybko w młodości, po osiągnięciu około 5 metrów wysokości tempo wzrostu nieco zwalnia, choć zależy to w dużej mierze od warunków siedliskowych. Wykształca bardzo równą, wrzecionowatą koronę, która jest zwarta i nie traci na uroku z biegiem lat, jak to ma miejsce w przypadku niektórych odmian. Atutem, który obok pokroju sprawia, że drzewo to wyraźnie rzuca się w oczy jest piękne, złociste przebarwienie ulistnienia jesienią. Maksymalnie drzewo to może dorastać do około 10 metrów wysokości przy średnicy korony około 2 metrów – jest to więc forma o wiele bardziej zwarta i gęsta niż u odmiany ‘Fastigiata’ grabu pospolitego.  Drzewo posiada niewygórowane wymagania, choć optymalne warunki wiążą się z żyźniejszymi glebami i stałą umiarkowaną wilgotnością podłoża. W celu osiągnięcia bardzo ładnej formy korony, jaka jest typowa dla tej odmiany należy sadzić drzewa w miejscach słonecznych. Przy okazji dzięki takiej ekspozycji uzyskamy również najlepsze wybarwienie jesienne.

 

Jest to świetna odmiana, nadająca się zarówno do mniejszych, jak i rozległych ogrodów, ceniona również w zieleni miejskiej. Może z powodzeniem rosnąć w zestawieniach pokrojowych, wraz z odmianami zwisłopędowymi, rozłożystymi oraz krzewiastymi, świetnie sprawdza się sadzony w centrum dużych klombów w ogrodach angielskich. Jego forma aż prosi się o zastosowanie przy nasadzeniach symetrycznych, na przykład przed posiadłością lub w innych reprezentacyjnych miejscach. Dzięki koronie nie zajmującej wiele miejsca oraz co za tym idzie nie zasłaniającej zbyt dużo światła słonecznego bywa stosowana do obsadzania wąskich uliczek na ograniczonej przestrzeni między drogą a kamienicami. Pod względem mrozoodporności nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju.


  • Pojemnik C2
  • Model Pa 20-50cm

Napisz swoją recenzję

Grab pospolity  'Frans Fontaine'

Grab pospolity 'Frans Fontaine'

Carpinus betulus 'Frans Fontaine'   Przydatna odmiana grabu pospolitego, której cechą rozpoznawczą jest bardzo wąski, kolumnowy pokrój. Rośnie szybko w młodości, po osiągnięciu około 5 metrów wysokości tempo wzrostu nieco zwalnia, choć zależy to w dużej mierze od warunków siedliskowych. Wykształca bardzo równą, wrzecionowatą koronę, która jest zwarta i nie traci na uroku z biegiem lat, jak to ma miejsce w przypadku ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »