Głóg  (Crataegus schraderiana)

Głóg (Crataegus schraderiana) Crataegus schraderiana

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.20-70 cm

Crataegus schraderiana Ledeb.
Pochodzący z Grecji krzew lub małe drzewo o ciemnozielonych, błyszczących liściach. Dorasta do 4 m wysokości i podobnej rozpiętości. Liście głęboko powycinane, ciemnozielone, pokryte srebrzystymi włoskami. Kwiaty mają kolor kremowy i wydzielają nieprzyjemny zapach. Owoce dojrzewają pod koniec września i niemal przez miesiąc pozostają na drzewie,  nadając się do zbioru. Owoce są purpurowe, kuliste, duże (1,5-2 cm), nadają się na przetwory i do suszenia, a mocno dojrzałe świetnie smakują także świeże, zrywane prosto z drzewa. Mają działanie lecznicze, a spożywane regularnie, np. w formie herbaty z suszu lub nalewki, wzmacniają serce i układ krwionośny. W owocu znajduje się kilka nasion, ale złączonych w jedną całość, zatem można je drylować jak owoce pestkowe.
Crataegus schraderiana jest niewymagający w stosunku do podłoża. Preferuje glebę żyzną i przepuszczalną, ale po dobrym ukorzenieniu się znosi też okresy nadmiernej wilgotności lub suszy. Nie jest w pełni mrozoodporny i jest szczególnie wrażliwy na działanie wysuszających, mroźnych wiatrów. Może źle reagować także na gorące, suche wiatry latem, dlatego należy go sadzić w miejscu osłoniętym. Młode rośliny należy zabezpieczać na zimę. Może rosnąć w półcieniu, ale znacznie lepiej owocuje w słońcu, dlatego przy uprawie na owoce zalecane jest stanowisko słoneczne.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.20-70 cm

Napisz swoją recenzję

Głóg  (Crataegus schraderiana)

Głóg (Crataegus schraderiana)

Crataegus schraderiana Ledeb. Pochodzący z Grecji krzew lub małe drzewo o ciemnozielonych, błyszczących liściach. Dorasta do 4 m wysokości i podobnej rozpiętości. Liście głęboko powycinane, ciemnozielone, pokryte srebrzystymi włoskami. Kwiaty mają kolor kremowy i wydzielają nieprzyjemny zapach. Owoce dojrzewają pod koniec września i niemal przez miesiąc pozostają na drzewie,  nadając się do zbioru. Owoce są purpurowe, kuliste, duże (1,5-2 ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »