Sosna pospolita 'Jakutsk'

Sosna pospolita 'Jakutsk' Pinus sylvestris 'Jakutsk'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model wys. 20-30 cm

Pinus sylvestris 'Jakutsk'
Niezwykle interesująca i warta uwagi odmiana, znaleziona na Syberii, sprowadzona do Niemiec i wprowadzona na rynek przez Jorga Kohouta. Rośnie powoli, przyrastając rocznie o kilka-kilkanaście centymetrów, by po 10 latach osiągnąć 1-1,2 m wysokości. Na zasobnych, żyznych glebach może rosnąć nieco mocniej. Rośnie w formie stożka, często nieregularnego, o wykrzywionym pniu i gałęziach. Igły o długości ok. 3,5 cm, sztywne, w ciągu sezonu wegetacyjnego jasnozielone. Zimą, w miarę obniżania się temperatury, igły stają się coraz bardziej żółte, a w wyjątkowo mroźne zimy stają się wręcz pomarańczowe. Wiosną, po rozpoczęciu wegetacji, barwa igieł znów staje się jasnozielona.
Sosna zwyczajna 'Jakutsk' to bardzo dekoracyjna roślina, przede wszystkim z powodu niezwykłej barwy zimowych igieł, ale także ze względu na niesymetryczny, czasem dziwaczny kształt. Posadzona w centralnej lub wyeksponowanej części ogrodu cały rok będzie zwracać na siebie uwagę i nadawać przestrzeni niebanalny wygląd, natomiast zimą będzie dosłownie błyszczeć. Dodatkowo jest bardzo niewymagająca i łatwa w utrzymaniu, z powodzeniem rośnie nawet na słabszych, byle przepuszczalnych glebach, dobrze znosi okresy suszy, doskonale zimuje (USDA 3). Wymaga jedynie słonecznego stanowiska.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model wys. 20-30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Jakutsk'

Sosna pospolita 'Jakutsk'

Pinus sylvestris 'Jakutsk' Niezwykle interesująca i warta uwagi odmiana, znaleziona na Syberii, sprowadzona do Niemiec i wprowadzona na rynek przez Jorga Kohouta. Rośnie powoli, przyrastając rocznie o kilka-kilkanaście centymetrów, by po 10 latach osiągnąć 1-1,2 m wysokości. Na zasobnych, żyznych glebach może rosnąć nieco mocniej. Rośnie w formie stożka, często nieregularnego, o wykrzywionym pniu i gałęziach. Igły o długości ok. 3,5 cm, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »