Głóg mordeński 'Snowbird'

Głóg mordeński 'Snowbird' Crataegus x mordenensis 'Snowbird'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-75cm

Crataegus x mordenensis 'Snowbird'
Nieduże, cierniste drzewo o kulistej koronie, osiągające ok. 6 m wysokości i tyle samo szerokości. Ozdobne przede wszystkim z białych, pełnych kwiatów, które obficie pojawiają się wiosną na wierzchołkach gałęzi, zmieniając drzewko w białą chmurkę. Owoce czerwone, niezbyt liczne, nie stanowią większej wartości dekoracyjnej. Liście zielone, mocno ząbkowane, błyszczące, jesienią żółknące.
'Snowbird' preferuje stanowisko słoneczne, znosi lekki półcień. Może rosnąć w glebie suchej lub wilgotnej, ale nie znosi stojącej wody. Tolerancyjny w stosunku do odczynu gleby, wytrzymuje warunki miejskie. Odporny na niskie temperatury, w Polsce zimuje bez uszczerbków. Bardzo dobrze wygląda sadzony wzdłuż alej i chodników, w parkach i ogrodach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-75cm

Napisz swoją recenzję

Głóg mordeński 'Snowbird'

Głóg mordeński 'Snowbird'

Crataegus x mordenensis 'Snowbird' Nieduże, cierniste drzewo o kulistej koronie, osiągające ok. 6 m wysokości i tyle samo szerokości. Ozdobne przede wszystkim z białych, pełnych kwiatów, które obficie pojawiają się wiosną na wierzchołkach gałęzi, zmieniając drzewko w białą chmurkę. Owoce czerwone, niezbyt liczne, nie stanowią większej wartości dekoracyjnej. Liście zielone, mocno ząbkowane, błyszczące, jesienią żółknące. 'Snowbird' ...