Głóg letni

Głóg letni Crataegus aestivalis

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15-95 cm

Crataegus aestivalis (Walter.)Torr.&A.Gray.
Krzew występujący naturalnie w południowo-wschodniej Ameryce Północnej. Rośnie na terenach mokrych lub okresowo zalewanych, na bagnach i wzdłuż rzek, a także w górach. Osiąga do 9 m wysokości, charakteryzuje się szerokim pokrojem. Ma liście delikatnie ząbkowane, ciemnozielone, błyszczące. Kwitnie w marcu, owoce dojrzewają od maja do czerwca. Owoce duże, nawet do 2 cm średnicy, jadalne na surowo: smaczne, soczyste, lekko kwaśne. Mogą być stosowane na przetwory lub suszone. Na południu Ameryki Północnej często są zbierane na naturalnych stanowiskach, tak jak w Polsce np. owoce bzu czarnego.
Może rosnąć praktycznie na każdej glebie, od lekkich piasków po ciężkie gliny, o odczynie od zasadowego poprzez obojętny, aż do bardzo kwaśnego. Preferuje glebę wilgotną lub mokrą, ale znosi okresy suszy. Najlepiej rośnie w półcieniu lub pełnym słońcu. Wytrzymały na mróz. Głóg letni jest dekoracyjny z pokroju, kwiatów, a przede wszystkim owoców, jest odpowiedni do parków i ogrodów. Bardzo tolerancyjny i wytrzymały, sprawdza się jako roślina ochronna, sadzona wzdłuż rzek albo na skarpach w celu zapobiegania erozji wodnej lub wietrznej.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15-95 cm

Napisz swoją recenzję

Głóg letni

Głóg letni

Crataegus aestivalis (Walter.)Torr.&A.Gray. Krzew występujący naturalnie w południowo-wschodniej Ameryce Północnej. Rośnie na terenach mokrych lub okresowo zalewanych, na bagnach i wzdłuż rzek, a także w górach. Osiąga do 9 m wysokości, charakteryzuje się szerokim pokrojem. Ma liście delikatnie ząbkowane, ciemnozielone, błyszczące. Kwitnie w marcu, owoce dojrzewają od maja do czerwca. Owoce duże, nawet do 2 cm średnicy, jadalne na ...