Sosna wejmutka 'Bennett Oculus Draconis'

Sosna wejmutka 'Bennett Oculus Draconis' Pinus strobus 'Bennett Oculus Draconis'

32,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40-50cm

Pinus strobus 'Bennett Oculus Draconis'
Odmiana spotykana także pod nazwą 'Bennett OD'. Często za tę samą odmianę uważa się także 'Bergmans Variegated'.
Jest to niewielkie, wolno rosnące drzewo o luźnym, stożkowym pokroju, dorastające w ciągu 10 lat do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości. Charakterystyczne dla odmiany jest zabarwienie igieł w szerokie, zielono-żółte pasy, które układają się koncentrycznie wokół pąka, dając efekt "oka smoka". Dodatkowo młode, wiosenne przyrosty są zabarwione na żółto. Igły długie, miękkie, zebrane po pięć.
Sosna wejmutka 'Bennett Oculus Draconis' to bardzo atrakcyjna, rozjaśniająca przestrzeń roślina, polecana przede wszystkim jako soliter do niedużych ogrodów przydomowych, ale także do barwnych kompozycji i ogrodów japońskich. Niewymagająca w stosunku do podłoża, preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, średnio zasobne i niezbyt mokre. Do uzyskania pełni barw wymaga stanowiska słonecznego, ale w pełnym słońcu jasne części igieł mogą ulegać poparzeniom, dlatego bardziej odpowiednie będzie stanowisko lekko półcieniste.  
Odmiana została wyselekcjonowana w 1960 r. przez Williama Bennetta (Wirginia, USA).

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40-50cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Bennett Oculus Draconis'

Sosna wejmutka 'Bennett Oculus Draconis'

Pinus strobus 'Bennett Oculus Draconis' Odmiana spotykana także pod nazwą 'Bennett OD'. Często za tę samą odmianę uważa się także 'Bergmans Variegated'. Jest to niewielkie, wolno rosnące drzewo o luźnym, stożkowym pokroju, dorastające w ciągu 10 lat do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości. Charakterystyczne dla odmiany jest zabarwienie igieł w szerokie, zielono-żółte pasy, które układają się koncentrycznie wokół pąka, dając efekt "oka ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »