Głóg jednoszyjkowy  'Punicea'

Głóg jednoszyjkowy 'Punicea' Crataegus monogyna 'Punicea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-65cm

Crataegus monogyna 'Punicea'

 


 

Głóg ten rośnie w postaci niewielkiego drzewka, do wysokości maksymalnej 3-4 metry, posiada kulistą koronę o średnicy do 1,5 – 2 metrów osadzoną na prostym pniu. Najpiękniej prezentuje się w okresie kwitnienia tj. około połowy maja, obsypuje się wtedy bardzo obficie kwiatami, które mają białe wnętrze, natomiast płatki na obwodzie kwiatu są koloru ciemno fioletowego – wygląda to naprawdę bardzo efektownie.

 

Odmiana ta posiada cechy gatunku wyjściowego, które czynią ją odporną na bardzo niekorzystne warunki glebowe oraz wodne. Jest bardzo tolerancyjna także w stosunku do pH gleby, może adaptować się do szerokiego spektrum poziomu kwasowości.

 

W uprawie nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, chyba że chcemy drzewko formować – przeciwko czemu nie ma żadnych przeciwwskazań. Tę odmianę, podobnie zresztą jak i inne odmiany głogów można z powodzeniem stosować na żywopłoty.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-65cm

Napisz swoją recenzję

Głóg jednoszyjkowy  'Punicea'

Głóg jednoszyjkowy 'Punicea'

Crataegus monogyna 'Punicea'     Głóg ten rośnie w postaci niewielkiego drzewka, do wysokości maksymalnej 3-4 metry, posiada kulistą koronę o średnicy do 1,5 – 2 metrów osadzoną na prostym pniu. Najpiękniej prezentuje się w okresie kwitnienia tj. około połowy maja, obsypuje się wtedy bardzo obficie kwiatami, które mają białe wnętrze, natomiast płatki na obwodzie kwiatu są koloru ciemno fioletowego – wygląda to ...