Świerk sitkajski 'Sugarloaf'

Świerk sitkajski 'Sugarloaf' Picea sitchensis  'Sugarloaf'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea sitchensis 'Sugarloaf'
Odmiana znaleziona w 1992 r. w górach Sugar Loaf w Oregonie. Rośnie powoli w formie szerokiego, gęstego stożka. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do 70-80 cm wysokości. Igły proste, niebieskozielone z górnej strony i srebrnobiałe z dolnej, nastroszone, ukazujące obie strony, przez co oglądane z pewnej odległości drzewko jest srebrzyste. Charakterystyczną cechą 'Sugarloaf' są lekko zagięte końcówki gałązek.
Oryginalny i niebanalny kształt pędów, zwarty, stożkowy pokrój i srebrzyste zabarwienie sprawiają, że świerk sitkajski 'Sugarloaf' może być atrakcyjnym elementem skalniaka lub rabaty, doskonale prezentuje się także jako samotnik posadzony w reprezentacyjnym miejscu. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale wymaga zacisznego, osłoniętego stanowiska. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne, źle znosi suszę i suche powietrze. Nie jest w pełni mrozoodporny, ale w zacisznym miejscu, gdzie jest chroniony przed mroźnymi, wysuszającymi wiatrami, najczęściej dobrze zimuje.

Napisz swoją recenzję

Świerk sitkajski 'Sugarloaf'

Świerk sitkajski 'Sugarloaf'

Picea sitchensis 'Sugarloaf' Odmiana znaleziona w 1992 r. w górach Sugar Loaf w Oregonie. Rośnie powoli w formie szerokiego, gęstego stożka. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do 70-80 cm wysokości. Igły proste, niebieskozielone z górnej strony i srebrnobiałe z dolnej, nastroszone, ukazujące obie strony, przez co oglądane z pewnej odległości drzewko jest srebrzyste. Charakterystyczną cechą 'Sugarloaf' są lekko zagięte końcówki gałązek. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »