Świerk kaukaski 'Bergman's Gem'

Świerk kaukaski 'Bergman's Gem' Picea orientalis 'Bergman's Gem'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea orientalis 'Bergman's Gem'
Odmiana znana od 1980 r., kiedy została zaprezentowana przez Kristick Nursery w Wellsville (Pensylwania, USA). Zwarta, gęsta, powoli rosnąca odmiana, po 10 latach dorastająca zwykle do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Mocno zagęszczone, długie, łukowato wygięte do środka gałęzie tworzą szeroki, kulisty kształt, na którym w późniejszym czasie może wykształcać się przewodnik. Bardzo liczne, intensywnie ciemnozielone igły gęsto pokrywają pędy.
"Gem" to po angielsku "klejnot". Nazwa odmiany oznacza więc "klejnot Bergmana" i wynika z dużej dekoracyjności tej gęstej, zwartej, ciemnozielonej odmiany, która doskonale wygląda przede wszystkim jako samotnik. Polecana do niedużych ogrodów i parków. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej, umiarkowanie wilgotnej. Starsze, dobrze przekorzenione egzemplarze znoszą okresy suszy. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione. Dobrze zimuje.

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Bergman's Gem'

Świerk kaukaski 'Bergman's Gem'

Picea orientalis 'Bergman's Gem' Odmiana znana od 1980 r., kiedy została zaprezentowana przez Kristick Nursery w Wellsville (Pensylwania, USA). Zwarta, gęsta, powoli rosnąca odmiana, po 10 latach dorastająca zwykle do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Mocno zagęszczone, długie, łukowato wygięte do środka gałęzie tworzą szeroki, kulisty kształt, na którym w późniejszym czasie może wykształcać się przewodnik. Bardzo liczne, intensywnie ...