Głóg jednoszyjkowy  'Flexuosa'

Głóg jednoszyjkowy 'Flexuosa' Crataegus monogyna 'Flexuosa'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 60-90cm

Crataegus monogyna 'Flexuosa'

 


 

 

Niewielkie drzewko, osiągające maksymalnie do 3-4 metrów wysokości. Wytwarza kulistą, czasem obłą, lekko kolumnową koronę osadzoną na krótkim pniu. Największą ozdobą i cechą wyróżniającą tę odmianę są mocno powyginane pędy, podobne do Leszczyny odmiany ‘Contorta’. Na pogiętych pędach w okolicy maja pojawiają się typowe dla gatunku drobne kwiaty, potem również drobne, małe listki.

 

Jak przystało na odmianę głogu roślina jest odporna na niekorzystne warunki, nie przeszkadza mu niedostatek wody ani zanieczyszczone powietrze. Jest to roślina bardzo polecana dla osób, które nie zawsze mają czas zajmować się ogrodem. Drzewka nie trzeba przycinać, można stosować cięcie korygujące, można także dosyć radykalnie koronę formować.

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 60-90cm

Napisz swoją recenzję

Głóg jednoszyjkowy  'Flexuosa'

Głóg jednoszyjkowy 'Flexuosa'

Crataegus monogyna 'Flexuosa'       Niewielkie drzewko, osiągające maksymalnie do 3-4 metrów wysokości. Wytwarza kulistą, czasem obłą, lekko kolumnową koronę osadzoną na krótkim pniu. Największą ozdobą i cechą wyróżniającą tę odmianę są mocno powyginane pędy, podobne do Leszczyny odmiany ‘Contorta’. Na pogiętych pędach w okolicy maja pojawiają się typowe dla gatunku drobne kwiaty, potem również drobne, małe listki. ...