Głóg jednoszyjkowy 'Compacta'

Głóg jednoszyjkowy 'Compacta' Crataegus monogyna 'Compacta'

25,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20-180 cm

Crataegus monogyna 'Compacta'

 


 

Kompaktowa odmiana tej pięknej rośliny jaką jest głóg. Charakteryzuje się bardzo krótkimi przyrostami co w efekcie daje bardzo zwartą, kulistą koronę. Ta odmiana jest zazwyczaj szczepiona na wysokiej ‘nóżce’. Kwitnie w okolicy maja drobnymi białymi kwiatami, owocuje dosyć skąpo o ile wogóle. Liście są nieco większe od liści gatunku, robi to szczególne wrażenie u starszych egzemplarzy, sprawiają wrażenie wydłużonych i powyginanych.

 

Drzewo to rośnie dobrze w praktycznie każdych warunkach, jest bardzo odporne na susze oraz jałowe stanowiska. Znosi nawet duże zacienienie.

 

Odmiana ta polecana jest do obsadzania placów przed domem z jego reprezentacyjnej strony (przedogród), często można ją spotkać także na miejskich skwerach – jest bowiem bardzo odporna na zanieczyszczenia powietrza. Nie wymaga przycinana, sama formuje praktycznie regularną kulę o średnicy dochodzącej do około 1 metra.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20-180 cm

Napisz swoją recenzję

Głóg jednoszyjkowy 'Compacta'

Głóg jednoszyjkowy 'Compacta'

Crataegus monogyna 'Compacta'     Kompaktowa odmiana tej pięknej rośliny jaką jest głóg. Charakteryzuje się bardzo krótkimi przyrostami co w efekcie daje bardzo zwartą, kulistą koronę. Ta odmiana jest zazwyczaj szczepiona na wysokiej ‘nóżce’. Kwitnie w okolicy maja drobnymi białymi kwiatami, owocuje dosyć skąpo o ile wogóle. Liście są nieco większe od liści gatunku, robi to szczególne wrażenie u starszych egzemplarzy, ...