Krzewuszka cudowna MINOR BLACK 'Verweig 3'

Krzewuszka cudowna MINOR BLACK 'Verweig 3' Weigela florida MINOR BLACK 'Verweig 3' PBR

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Weigela florida MINOR BLACK 'Verweig 3' PBR.
Odmiana wyselekcjonowana w 2003 r. przez Berta Verhoefa w szkółce w Hazerswoude w Holandii, nagrodzona na międzynarodowych targach szkółkarskich Plantarium w 2006 r. Dorasta do 75 cm wysokości i nieco większej szerokości. Jej pokrój jest zwarty, a pędy wyprostowane, czerwonobrązowe. Liście drobne, błyszczące, o barwie czerwonozielonej. Kwitnie bardzo obficie. Kwiaty raczej drobne, o wielkości do 2,5 cm są zebrane w niewielkie, wiechowate kwiatostany.
Wymaga stanowiska słonecznego, jest tolerancyjna w stosunku do gleby - dobrze rośnie na każdej przeciętnie żyznej, wilgotnej glebie ogrodowej. Względnie mrozoodporna, jedynie w wyjątkowo mroźne zimy może ulegać uszkodzeniom. Polecana do ogrodów przydomowych, parków i zieleni miejskiej, doskonale sprawdza się w kompozycjach kolorystycznych. Może być także uprawiana w pojemnikach, ale wtedy gorzej zimuje i wymaga zabezpieczenia przed mrozem.

Napisz swoją recenzję

Krzewuszka cudowna MINOR BLACK 'Verweig 3'

Krzewuszka cudowna MINOR BLACK 'Verweig 3'

Weigela florida MINOR BLACK 'Verweig 3' PBR. Odmiana wyselekcjonowana w 2003 r. przez Berta Verhoefa w szkółce w Hazerswoude w Holandii, nagrodzona na międzynarodowych targach szkółkarskich Plantarium w 2006 r. Dorasta do 75 cm wysokości i nieco większej szerokości. Jej pokrój jest zwarty, a pędy wyprostowane, czerwonobrązowe. Liście drobne, błyszczące, o barwie czerwonozielonej. Kwitnie bardzo obficie. Kwiaty raczej drobne, o wielkości do ...