Choina kanadyjska 'Ammerland'

Choina kanadyjska 'Ammerland' Tsuga canadensis 'Ammerland'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Tsuga canadensis 'Ammerland'

     Krzaczasta odmiana choiny kanadyjskiej, której główną cechą rozpoznawczą są kremowobiałe przyrosty wiosenne. Przebarwienia te nadają roślinie bardzo ciekawej prezencji, gdyż świetnie kontrastują z ciemną zielenią zeszłorocznych igieł. Krzew rośnie w młodości zazwyczaj jako wyprostowany egzemplarz sprawiający wrażenie typowej, wyprostowanej budowy, ale już w drugim – trzecim sezonie wzrostu zaczyna ‘rozkładać’ się na boki, przyjmując formę luźnego w młodości szerokiego krzewu, który zagęszcza się w miarę upływu czasu.

Ze względu na kolor przyrostów oraz rozmiary nadaje się do sadzenia na tle ciemnej zieleni innych roślin (najlepiej zimozielonych, które stworzą także zatrzymujący wiatr parawan). W młodości może rosnąć w przechodniej kompozycji wraz z innymi odmianami, ale należy się liczyć z tym, że z czasem zagłuszy rosnące zbyt blisko rośliny, chyba że będzie przycinana. Cięcie jest dobrym sposobem na zintensyfikowanie wypuszczania ładnie wybarwionych przyrostów, pozwoli także dopasować roślinę rozmiarami do kompozycji i umożliwi swoją drogą ciekawszą aranżację. Co do warunków uprawy wymagania glebowe ma takie same jak gatunek, gleba musi być nieco wilgotna, nieprzesychająca, w miarę żyzna.

Młode osobniki należałoby okryć przez pierwsze lata, szczególnie w miejscach wietrznych, nawet jeśli dane stanowisko osłonięte jest dosyć dobrze przez na przykład ścianę gęstych cisów. Odmiana świetnie komponuje się głównie z roślinami iglastymi, innymi odmianami choin, a także cisów, torrei, jodeł. Młode rośliny, szczególnie na stanowiskach bardziej suchych mogą być przypalane przez słońce, ale dobrze zakorzenione i odżywione nie powinny wykazywać takich objawów. Polecamy tę odmianę nie tylko kolekcjonerom, ale również posiadaczom zwykłych ogrodów przydomowych, mających nieco większą ogrodniczą fantazję.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Choina kanadyjska 'Ammerland'

Choina kanadyjska 'Ammerland'

Tsuga canadensis 'Ammerland'      Krzaczasta odmiana choiny kanadyjskiej, której główną cechą rozpoznawczą są kremowobiałe przyrosty wiosenne. Przebarwienia te nadają roślinie bardzo ciekawej prezencji, gdyż świetnie kontrastują z ciemną zielenią zeszłorocznych igieł. Krzew rośnie w młodości zazwyczaj jako wyprostowany egzemplarz sprawiający wrażenie typowej, wyprostowanej budowy, ale już w drugim – trzecim sezonie wzrostu zaczyna ...