Głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy Crataegus laevigata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.40-60cm

Crataegus laevigata

      Pospolita odmiana głogu należąca do rodziny różowatych, pochodząca z północno-zachodniej Afryki. W Polsce osiąga około 4 metry wysokości, gałęzie silne wyprostowane na których znajdują się cierniste kolce o długości do 2cm. Liście zielone odwrotnie jajowate na zimę opadają. W porze kwitnienia pojawiają się drobne kwiaty koloru różowego. Owoce kuliste pestkowate koloru czerwonego. Drzewko owadopylne i miododajne. Całkowicie odporny na mróz, nie ma żadnych wymagań glebowych. Dobrze rośnie na każdym stanowisku. Roślina może być nasadzona na gęsty szpaner wtedy tworzy przeszkodę praktycznie nie do pokonania.

Ciekawostka i zastosowanie:

Roślina pojawiła się już 1000 lat temu wtedy uważana za lek przeciwko starości który pili królowie. Owoce głogu można kroić i dodawać do sałatek ziemniaczanych czy past twarogowych zawierają bardzo dużo witaminy C . Najbardziej lecznicze są kwiatostany głogu z których po osuszeniu przyrządza się herbatę głogów. Tak przyrządzona herbata obniża ciśnienie wspomaga pracy serca.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.40-60cm

Napisz swoją recenzję

Głóg dwuszyjkowy

Głóg dwuszyjkowy

Crataegus laevigata       Pospolita odmiana głogu należąca do rodziny różowatych, pochodząca z północno-zachodniej Afryki. W Polsce osiąga około 4 metry wysokości, gałęzie silne wyprostowane na których znajdują się cierniste kolce o długości do 2cm. Liście zielone odwrotnie jajowate na zimę opadają. W porze kwitnienia pojawiają się drobne kwiaty koloru różowego. Owoce kuliste pestkowate koloru czerwonego. Drzewko owadopylne i miododajne. ...