Modrzew Cajanderii

Modrzew Cajanderii Larix cajanderii

30,00 zł

  • Pojemnik C3, C5
  • Model Wys.30-120 cm

Larix cajanderi Mayr
syn. Larix gmelinii var. cajanderi Silba
Modrzew pochodzący z Syberii, jest dominującym gatunkiem drzewiastym we wschodniej części tajgi syberyjskiej. W naturalnym środowisku ma bardzo krótki okres wegetacji: liście rozwijają się w drugiej połowie maja, a już we wrześniu zaczynają opadać.
Gatunek przystosowany do trudnych warunków, odporny na duże mrozy, ale wrażliwy na późne wiosenne przymrozki. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przez wiosenne przymrozki, można nieco opóźnić jego wiosenny start przez posadzenie na północnej wystawie. Może rosnąć nawet na mało urodzajnej, suchej glebie. Polecany do parków i dużych ogrodów, zwłaszcza do kolekcji, jako gatunek rzadki.

  • Pojemnik C3, C5
  • Model Wys.30-120 cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew Cajanderii

Modrzew Cajanderii

Larix cajanderi Mayr syn. Larix gmelinii var. cajanderi Silba Modrzew pochodzący z Syberii, jest dominującym gatunkiem drzewiastym we wschodniej części tajgi syberyjskiej. W naturalnym środowisku ma bardzo krótki okres wegetacji: liście rozwijają się w drugiej połowie maja, a już we wrześniu zaczynają opadać. Gatunek przystosowany do trudnych warunków, odporny na duże mrozy, ale wrażliwy na późne wiosenne przymrozki. Aby ...