Hebe mięsista

Hebe mięsista Hebe carnosula

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hebe carnosula (Hook) Cockayne & Allan
Gatunek pochodzi z Wyspy Południowej w Nowej Zelandii. Zimozielona krzewinka o zwartym pokroju, dorastająca do 40 cm wysokości. Liście szarozielone z żółtym marginesem, mięsiste, owalne, do 12 mm długości, bardzo gęsto porastające pędy. Latem na wierzchołkach pędów pojawiają się grupy różowych pąków, z których rozwijają się białe kwiaty.
Hebe mięsista lepiej niż inne gatunki hebe znosi niskie temperatury, chociaż w bezśnieżne zimy może przemarzać. Wymaga gleb żyznych i przepuszczalnych, nie przesychających, najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym. Bardzo dobrze prezentuje się na skalniakach i rabatach, sprawdza się również w kompozycjach oraz w pojemnikach. Szczególnie efektownie wygląda latem, gdy na wierzchołkach pędów pojawiają się niewielkie, ale bardzo dekoracyjne, wdzięczne, białe kwiaty.

Napisz swoją recenzję

Hebe mięsista

Hebe mięsista

Hebe carnosula (Hook) Cockayne & Allan Gatunek pochodzi z Wyspy Południowej w Nowej Zelandii. Zimozielona krzewinka o zwartym pokroju, dorastająca do 40 cm wysokości. Liście szarozielone z żółtym marginesem, mięsiste, owalne, do 12 mm długości, bardzo gęsto porastające pędy. Latem na wierzchołkach pędów pojawiają się grupy różowych pąków, z których rozwijają się białe kwiaty. Hebe mięsista lepiej niż inne gatunki hebe znosi niskie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »