Świerk kłujący 'Blue Diamond'

Świerk kłujący 'Blue Diamond' Picea pungens 'Blue Diamond'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea pungens 'Blue Diamond'
Wolno rosnąca odmiana świerka kłującego o wyjątkowo atrakcyjnym, intensywnie niebieskim zabarwieniu igieł. Rośnie w formie ładnego, regularnego, symetrycznego, średnio gęstego stożka, osiągając po 10 latach ok. 1-1,5 m wysokości i 1 m szerokości.
Doceniana przede wszystkim za wyróżniający się kolor, bardzo ładnie kontrastujący zarówno z innymi iglakami, jak i żywą z zielenią trawy. Polecana do nasadzeń zarówno jako samotnik, jak i grupach czy szpalerach. Preferuje stanowisko słoneczne oraz żyzną, wilgotną, ale dobrze przepuszczalną glebę o odczynie lekko kwaśnym. Strefa mrozoodporności USDA 4 oznacza, że 'Blue Diamond' z łatwością znosi mrozy dochodzące do -34 st. C.
Odmiana powstała na początku lat 90. XX w. w holenderskim Deurne w wyniku skrzyżowania świerka kłującego 'Glauca' z siewką tego świerka. Początkowo nosiła nazwę 'Christmas Blue'. Na rynku obecna od 2006 r. Opatentowana, podlega licencji.

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Blue Diamond'

Świerk kłujący 'Blue Diamond'

Picea pungens 'Blue Diamond' Wolno rosnąca odmiana świerka kłującego o wyjątkowo atrakcyjnym, intensywnie niebieskim zabarwieniu igieł. Rośnie w formie ładnego, regularnego, symetrycznego, średnio gęstego stożka, osiągając po 10 latach ok. 1-1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Doceniana przede wszystkim za wyróżniający się kolor, bardzo ładnie kontrastujący zarówno z innymi iglakami, jak i żywą z zielenią trawy. Polecana do nasadzeń zarówno ...