Kryptomeria japońska 'Pygmaea'

Kryptomeria japońska 'Pygmaea' Cryptomeria japonica 'Pygmaea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Niski, wolno rosnący krzew o pokroju owalnym, nieregularnym. Dorasta do 1,8 m, rocznie przyrastając o ok. 15 cm. Nie ma tendencji do przerzedzania się od dołu. Dekoracyjna faktura krzewu dzięki gęstym, stosunkowo długim pędom i drobniutkim igłom. Igły niebieskozielone, wiosenne przyrosty jasnozielone.
Roślina w warunkach Polski zimuje (USDA 6a), chociaż wskazana jest gruba ściółka organiczna zabezpieczająca korzenie przed mrozem i utratą wody. W okresach suchych wymaga podlewania. Dobrze rośnie na zasobnych, kwaśnych glebach. Źle znosi zanieczyszczenie środowiska.
Zalecana do ogrodów oraz do upraw pojemnikowych. Doskonale nadaje się na tło roślin barwnych

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Pygmaea'

Kryptomeria japońska 'Pygmaea'

Niski, wolno rosnący krzew o pokroju owalnym, nieregularnym. Dorasta do 1,8 m, rocznie przyrastając o ok. 15 cm. Nie ma tendencji do przerzedzania się od dołu. Dekoracyjna faktura krzewu dzięki gęstym, stosunkowo długim pędom i drobniutkim igłom. Igły niebieskozielone, wiosenne przyrosty jasnozielone. Roślina w warunkach Polski zimuje (USDA 6a), chociaż wskazana jest gruba ściółka organiczna zabezpieczająca korzenie przed mrozem i utratą ...