Kryptomeria japońska 'Aritaki'

Kryptomeria japońska 'Aritaki' Cryptomeria japonica 'Aritaki'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Odmiana pochodząca z Japonii, wyhodowana w 1970 roku. W Polsce rzadko spotykana.
Roślina karłowata, wolno rosnąca, osiągająca po 10 latach 100 cm wysokości i 75 cm szerokości. Przybiera formę szerokiego krzewu, dobrze się zagęszcza. Igły jasnozielone, krótkie, mięsiste, brązowiejące na zimę.
Wymaga stanowisk słonecznych, osłoniętych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne, głębokie. Dość odporna na mróz.

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Aritaki'

Kryptomeria japońska 'Aritaki'

Odmiana pochodząca z Japonii, wyhodowana w 1970 roku. W Polsce rzadko spotykana. Roślina karłowata, wolno rosnąca, osiągająca po 10 latach 100 cm wysokości i 75 cm szerokości. Przybiera formę szerokiego krzewu, dobrze się zagęszcza. Igły jasnozielone, krótkie, mięsiste, brązowiejące na zimę. Wymaga stanowisk słonecznych, osłoniętych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne, głębokie. Dość odporna na mróz.
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »