Cyprysik groszkowy 'Tama-himuro'

Cyprysik groszkowy 'Tama-himuro' Chamaecyparis pisifera 'Tama-himuro'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis pisifera 'Tama-himuro'
Odmiana karłowa, po 10 latach dorastająca jedynie do 40 cm wysokości. Początkowo jej pokrój jest kulisty, z wiekiem mocniej rośnie w górę niż na boki i przyjmuję kształt owalny. Liście w formie miękkich igiełek o barwie stalowozielonej. Tworzy gęsty, zwarty krzew.
Ze względu na niewielkie rozmiary oraz fakt, że dobrze znosi cięcie, doskonale nadaje się na niskie obwódki. Sprawdza się także na rabatach i w kompozycjach niskich roślin, może być z powodzeniem sadzona w skalniakach, ogrodach japońskich, a także w dużych donicach, chociaż wówczas może gorzej zimować. Preferuje stanowisko słoneczne, glebę umiarkowanie żyzną i średnio wilgotną, tolerancyjny w stosunku do odczynu gleby.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Tama-himuro'

Cyprysik groszkowy 'Tama-himuro'

Chamaecyparis pisifera 'Tama-himuro' Odmiana karłowa, po 10 latach dorastająca jedynie do 40 cm wysokości. Początkowo jej pokrój jest kulisty, z wiekiem mocniej rośnie w górę niż na boki i przyjmuję kształt owalny. Liście w formie miękkich igiełek o barwie stalowozielonej. Tworzy gęsty, zwarty krzew. Ze względu na niewielkie rozmiary oraz fakt, że dobrze znosi cięcie, doskonale nadaje się na niskie obwódki. Sprawdza się także na rabatach i ...