Świerk chiński odm. rombołuskowa

Świerk chiński odm. rombołuskowa Picea asperata var. notabilis

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 40 cm

Picea asperata var. notabilis Rehder & E.H.Wilson
Odmiana botaniczna świerka chińskiego, występująca naturalnie jedynie w górach w zachodniej części chińskiej prowincji Syczuan. Od gatunku odróżnia je tylko to, że łuski jej szyszek są ostro zakończone.
Powoli rosnące drzewo, w Polsce po 40 latach dorastające do 10-12 m, chociaż w naturze można spotkać nawet okazy 40-metrowe. Pokrój stożkowy, regularny, gałęzie lekko wzniesione. Igły grube, o długości 1-2 cm, niebieskozielone, nastroszone, kłujące.
Na naturalnych stanowiskach jest pod ochroną od 1998 r., pomimo to liczebność populacji świerka chińskiego odm. rombosłuskowej nadal spada. Rzadko jest także uprawiany. Z tych powodów polecany jest przede wszystkim kolekcjonerom i hobbystom, jako egzotyczna ciekawostka. Z łatwością może być jednak uprawiany w całej Polsce, dobrze zimuje, ma nieduże wymagania glebowe, może rosnąć nawet na ubogich glebach, lepiej od innych świerków znosi suszę. Z powodzeniem może zatem być także polecany do parków i większych ogrodów.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk chiński odm. rombołuskowa

Świerk chiński odm. rombołuskowa

Picea asperata var. notabilis Rehder & E.H.Wilson Odmiana botaniczna świerka chińskiego, występująca naturalnie jedynie w górach w zachodniej części chińskiej prowincji Syczuan. Od gatunku odróżnia je tylko to, że łuski jej szyszek są ostro zakończone. Powoli rosnące drzewo, w Polsce po 40 latach dorastające do 10-12 m, chociaż w naturze można spotkać nawet okazy 40-metrowe. Pokrój stożkowy, regularny, gałęzie lekko wzniesione. Igły ...