Żywotnik zachodni 'Jantar'

Żywotnik zachodni 'Jantar' Thuja occidentalis 'Jantar'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja occidentalis 'Jantar'
Polska odmiana, wyselekcjonowana przez Jakuba Jabłońskiego i Włodzimierza Flejszera, na rynku obecna od 2010 r. Dorasta do 3-4 m wysokości roślina o regularnym, wąsko stożkowym, dobrze zagęszczonym pokroju. Wyróżnia się intensywnie żółtym zabarwieniem gałązek, które zimą lekko brązowieją.
Bardzo dobrze wygląda jako soliter, może być też sadzona w grupach, doskonale nadaje się na żywopłoty. Preferuje gleby próchniczne, umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne, żyzne, ale dobrze rośnie także na glebach słabszych. Do ładnego wybarwiania wymaga stanowiska słonecznego. Odmiana w pełni mrozoodporna.

Napisz swoją recenzję

Żywotnik zachodni 'Jantar'

Żywotnik zachodni 'Jantar'

Thuja occidentalis 'Jantar' Polska odmiana, wyselekcjonowana przez Jakuba Jabłońskiego i Włodzimierza Flejszera, na rynku obecna od 2010 r. Dorasta do 3-4 m wysokości roślina o regularnym, wąsko stożkowym, dobrze zagęszczonym pokroju. Wyróżnia się intensywnie żółtym zabarwieniem gałązek, które zimą lekko brązowieją. Bardzo dobrze wygląda jako soliter, może być też sadzona w grupach, doskonale nadaje się na żywopłoty. Preferuje gleby ...