Modrzew Marschlinsa 'Grot'

Larix x marschlinsii 'Grot'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Larix x marschlinsii 'Grot'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Larix x marschlinsii 'Grot'
syn. Larix x marschlinsii 'Arrowhead'
Odmiana pochodząca od siewki, wyselekcjonowana przez Andrzeja Marczewskiego w Ogrodzie Botanicznym PAN w Warszawie w 1977 r., pierwszy raz opisana w roku 1991. W 2015 r. autor odmiany zmienił jej nazwę na lepiej brzmiącą w języku angielskim 'Arrowhead'.
Odmiana ta charakteryzuje się szybkim wzrostem, po 20 latach dorasta do ok. 16 m wysokości, a długość jej rocznych przyrostów w sprzyjających warunkach może przekraczać 1 m.  'Arrowhead' wyróżnia się wyjątkowo smukłym, strzelistym, wąsko stożkowym, regularnym pokrojem. Igły niebieskozielone, 3-4 cm długości, żółknące jesienią. Szyszki szeroko otwarte, podobne do szyszek modrzewia japońskiego, o wielkości ok. 3 cm.
Odmiana polecana do nasadzeń, w których dobrze widoczny będzie jej pokrój, czyli jako soliter lub w formie szpaleru. Bardzo dobrze prezentuje się zarówno w dużych ogrodach przydomowych, jak i w parkach i w zieleni miejskiej. Odporna na mróz i zanieczyszczenia powietrza, preferuje gleby średnio żyzne, wilgotne, przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym.