Sośnica japońska 'Sternschnuppe'

Sośnica japońska 'Sternschnuppe' Sciadopitys verticillata 'Sternschnuppe'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Sciadopitys verticillata 'Sternschnuppe'
Odmiana uzyskana w 1984 r. w niemieckiej szkółce Wittbold-Muller w wyniku napromieniowania nasion, co spowodowało duplikację chromosomów. Charakteryzuje się wąskostożkowym, luźnym pokrojem i wolnym tempem wzrostu, rocznie przyrasta o ok. 10 cm. Igły u sośnicy japońskiej 'Sternschnuppe' są wyjątkowo szerokie, grube i mięsiste, długie, ciemnozielone.
Oryginalna, rzadko uprawiana roślina, polecana przede wszystkim dla kolekcjonerów, ale nadająca się do każdego, zwłaszcza niezbyt dużego ogrodu. Najlepiej prezentuje się jako samotnik. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, najlepiej rośnie na glebie średnio żyznej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej, kwaśnej. Nie jest wrażliwa na mrozy, ale suche, mroźne wiatry mogą ją uszkadzać, dlatego trzeba zapewnić jej miejsce osłonięte, zaciszne.

Napisz swoją recenzję

Sośnica japońska 'Sternschnuppe'

Sośnica japońska 'Sternschnuppe'

Sciadopitys verticillata 'Sternschnuppe' Odmiana uzyskana w 1984 r. w niemieckiej szkółce Wittbold-Muller w wyniku napromieniowania nasion, co spowodowało duplikację chromosomów. Charakteryzuje się wąskostożkowym, luźnym pokrojem i wolnym tempem wzrostu, rocznie przyrasta o ok. 10 cm. Igły u sośnicy japońskiej 'Sternschnuppe' są wyjątkowo szerokie, grube i mięsiste, długie, ciemnozielone. Oryginalna, rzadko uprawiana roślina, polecana ...