Sosna pospolita 'Spaans Slow Column'

Sosna pospolita 'Spaans Slow Column' Pinus sylvestris 'Spaans Slow Column'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus sylvestris 'Spaans Slow Column'
Odmiana sosny pospolitej o gustownym, eleganckim pokroju wąskiej kolumny, mocno zagęszczonej i zwartej. Z wiekiem drzewo może się lekko przerzedzać. Igły niebieskozielone, trwałe, nie mają tendencji do przedwczesnego opadania z drzewa. Rocznie przyrasta o ok. 20 cm.
Doskonała odmiana do małych ogrodów i innych, niewielkich przestrzeni, idealna do tworzenia luźnych, niskich szpalerów. Dobrze wygląda zarówno jako samotnik, jak i w kompozycjach pokrojowych i barwnych. Łatwa w uprawie i niewymagająca, może rosnąć nawet na słabszych, piaszczystych glebach. Toleruje suszę, nie znosi stojącej wody. W pełni mrozoodporna. Powinna rosnąć na miejscu słonecznym.

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Spaans Slow Column'

Sosna pospolita 'Spaans Slow Column'

Pinus sylvestris 'Spaans Slow Column' Odmiana sosny pospolitej o gustownym, eleganckim pokroju wąskiej kolumny, mocno zagęszczonej i zwartej. Z wiekiem drzewo może się lekko przerzedzać. Igły niebieskozielone, trwałe, nie mają tendencji do przedwczesnego opadania z drzewa. Rocznie przyrasta o ok. 20 cm. Doskonała odmiana do małych ogrodów i innych, niewielkich przestrzeni, idealna do tworzenia luźnych, niskich szpalerów. Dobrze wygląda ...