Sosna limba 'Aureovariegata'

Sosna limba 'Aureovariegata' Pinus cembra 'Aureovariegata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus cembra 'Aureovariegata'
Odmiana sosny limby o kształcie wąskiego stożka, gęstym, zwartym pokroju i długich, wąskich igłach. Część igieł ma barwę żółtą, najlepiej widoczną zimą. Dziesięcioletnie rośliny zwykle dorastają do 1-1,2 m wysokości. W kolejnych latach roślina może rosnąć nieco mocniej, a jej pokrój może się nieco przerzedzać.
Polecana do ogrodów przydomowych i parków, ze względu na powolny wzrost nadaje się także do ogrodów skalnych. Ciekawie ubarwiona, stanowi ciekawy akcent w grupie krzewów, ale ładnie prezentuje się także jako soliter w miejscu wyeksponowanym. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, lekko kwaśne oraz słoneczne stanowisko. Dobrze zimuje w polskich warunkach.
Sosna limba 'Aureovariegata' pochodzi z francuskiej szkółki Seneclauze’a w Bourg Argental, gdzie powstała już w 1864 roku.

Napisz swoją recenzję

Sosna limba 'Aureovariegata'

Sosna limba 'Aureovariegata'

Pinus cembra 'Aureovariegata' Odmiana sosny limby o kształcie wąskiego stożka, gęstym, zwartym pokroju i długich, wąskich igłach. Część igieł ma barwę żółtą, najlepiej widoczną zimą. Dziesięcioletnie rośliny zwykle dorastają do 1-1,2 m wysokości. W kolejnych latach roślina może rosnąć nieco mocniej, a jej pokrój może się nieco przerzedzać. Polecana do ogrodów przydomowych i parków, ze względu na powolny wzrost nadaje się także do ogrodów ...