Podokarp śnieżny 'Kilworth Cream'

Podokarp śnieżny 'Kilworth Cream' Podokarpus nivalis 'Kilworth Cream'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Podokarpus nivalis 'Kilworth Cream'
Odmiana podokarpu śnieżnego o igłach zielono-kremowych i bardzo atrakcyjnym, różowawym zabarwieniu młodych pędów i liści. Przeważnie rośnie w formie zwartego krzewu, dorastającego do 50-60 cm wysokości i 60-70 cm szerokości, jednak zdarzają się także rośliny bardziej rozłożyste, o mniejszej wysokości.
W polskich warunkach łagodne zimy znosi bez szkód, duże mrozy mogą go uszkadzać, dlatego może wymagać zabezpieczenia, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju. Preferuje podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Wymaga słonecznego, osłoniętego od wiatru stanowiska. Polecana przede wszystkim dla kolekcjonerów, ale w zachodniej części Polski z powodzeniem można go sadzić w ogrodach przydomowych, na rabatach i skalniakach.

Napisz swoją recenzję

Podokarp śnieżny 'Kilworth Cream'

Podokarp śnieżny 'Kilworth Cream'

Podokarpus nivalis 'Kilworth Cream' Odmiana podokarpu śnieżnego o igłach zielono-kremowych i bardzo atrakcyjnym, różowawym zabarwieniu młodych pędów i liści. Przeważnie rośnie w formie zwartego krzewu, dorastającego do 50-60 cm wysokości i 60-70 cm szerokości, jednak zdarzają się także rośliny bardziej rozłożyste, o mniejszej wysokości. W polskich warunkach łagodne zimy znosi bez szkód, duże mrozy mogą go uszkadzać, dlatego może wymagać ...