Dereń 'Venus'

Dereń 'Venus' Cornus 'Venus'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cornus 'Venus'
Niezwykle efektowna odmiana, powstała ze skrzyżowania Cornus kousa 'Chinensis' x Cornus nuttalii 'Goldspot' x Cornus kousa 'Rosea' przez Elwina R. Ortona Juniora w Rutgers University w USA. 'Venus' jest krzewem o zwartym, krzaczastym pokroju dorastającym do 3-5 m wysokości. Liście eliptyczne, ciemnozielone, bardzo ładnie przebarwiające się jesienią na ciepłe kolory w odcieniach żółtego, pomarańczowego i czerwonego. Głównym atutem odmiany są kwiaty, pojawiające się na krzewie bardzo licznie w maju i długo się na nim utrzymujące. Kwiaty (a właściwie podsadki, czyli liście, z kątów których wyrastają niepozorne kwiatostany) są bardzo dekoracyjne, białe, duże, nawet do 15 cm średnicy. We wrześniu w miejsce kwiatów dojrzewają czerwone, kuliste, dekoracyjne, ładnie odróżniające się od zieleni liści owoce.
Dzięki śnieżnobiałym, licznym, białym, bardzo dużym kwiatom, w okresie kwitnienia dereń 'Venus' staje się główną atrakcją każdego ogrodu. Szczególnie polecana jest do ogrodów przydomowych, jako soliter, ale sprawdzi się także w parkach i zieleni osiedlowej. Wystarczająco mrozoodporna, wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub lekko zacienionego. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, ale stale umiarkowanie wilgotne. Wyróżnia się stosunkowo wysoką odpornością na mączniaka prawdziwego.

Napisz swoją recenzję

Dereń 'Venus'

Dereń 'Venus'

Cornus 'Venus' Niezwykle efektowna odmiana, powstała ze skrzyżowania Cornus kousa 'Chinensis' x Cornus nuttalii 'Goldspot' x Cornus kousa 'Rosea' przez Elwina R. Ortona Juniora w Rutgers University w USA. 'Venus' jest krzewem o zwartym, krzaczastym pokroju dorastającym do 3-5 m wysokości. Liście eliptyczne, ciemnozielone, bardzo ładnie przebarwiające się jesienią na ciepłe kolory w odcieniach żółtego, pomarańczowego i czerwonego. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »