Amorfa sina

Amorfa sina Amorpha canescens

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Amorpha canescens

        Atrakcyjny półkrzew dorastający od 25 do 70 cm wysokości. Nazwa pochodzi od miękkiego, jasnego, owłosienia pokrywającego całą roślinę. Pędy i gałązki są graniaste tzn. są w przekroju wieloboczne a nie obłe. Liście są długie 5 – 12 cm, złożone z 15 do 45 małych listków, jak u akacji. Kwiaty są skupione w gęste „kłosy” długości kilkunastu centymetrów. Mają piękną fioletowo-niebieską barwę, zaś „wnętrze” tj. pylniki są pomarańczowo-żółte. Owocem są strączki. Pochodzi z środkowych stanów USA.

     Uprawa i zastosowanie: Lubi gleby piaszczyste, mniej gliniaste. Miejsca suche, słoneczne lub półcieniste, Jest niezwykle wytrzymała na mrozy i susze. Polecana jest do ogrodów skalnych, grządek z bylinami, na suche skarpy. Poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

       Ciekawostki: W naturze zamieszkuje prerie Dzikiego Zachodu i luźne drzewostany dębowe.

Napisz swoją recenzję

Amorfa sina

Amorfa sina

Amorpha canescens          Atrakcyjny półkrzew dorastający od 25 do 70 cm wysokości. Nazwa pochodzi od miękkiego, jasnego, owłosienia pokrywającego całą roślinę. Pędy i gałązki są graniaste tzn. są w przekroju wieloboczne a nie obłe. Liście są długie 5 – 12 cm, złożone z 15 do 45 małych listków, jak u akacji. Kwiaty są skupione w gęste „kłosy” długości kilkunastu centymetrów. Mają piękną fioletowo-niebieską barwę, zaś „wnętrze” tj. ...