Sośnica japońska 'Grune Kugel'

Sośnica japońska 'Grune Kugel' Sciadopitys verticillata 'Grune Kugel'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Sciadopitys verticillata 'Grune Kugel'
Karłowa, pochodząca z Niemiec odmiana, osiągająca po dziesięciu latach ok. 1 m wysokości. Dekoracyjna z regularnego, szerokostożkowego pokroju i długich, grubych, intensywnie zielonych igieł.
Polecana przede wszystkim jako samotnik, doskonale nadający się na małe, ale wyeksponowane przestrzenie. Sprawdza się także na rabatach, w ogrodach skalnych i wrzosowych. Preferuje stanowisko słoneczne oraz gleby średnio żyzne, przepuszczalne, kwaśne. Chociaż należy do 5. strefy mrozoodporności USDA, może cierpieć od wysuszających wiatrów, dlatego powinno się ją sadzić osłoniętych miejscach.

Napisz swoją recenzję

Sośnica japońska 'Grune Kugel'

Sośnica japońska 'Grune Kugel'

Sciadopitys verticillata 'Grune Kugel' Karłowa, pochodząca z Niemiec odmiana, osiągająca po dziesięciu latach ok. 1 m wysokości. Dekoracyjna z regularnego, szerokostożkowego pokroju i długich, grubych, intensywnie zielonych igieł. Polecana przede wszystkim jako samotnik, doskonale nadający się na małe, ale wyeksponowane przestrzenie. Sprawdza się także na rabatach, w ogrodach skalnych i wrzosowych. Preferuje stanowisko słoneczne oraz gleby ...