Sosna giętka 'Firmament'

Sosna giętka 'Firmament' Pinus flexilis 'Firmament'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus flexilis 'Firmament'
Odmiana uzyskana na początku lat 70. XX w. w niemieckiej szkółce zu Jeddeloh Pflanzen. Charakteryzuje się średnią siłą wzrostu, po 10 latach dorasta do 4 m wysokości i 2 m szerokości, rośnie w formie regularnego, choć luźnego stożka. Maksymalnie może osiągać 10 m wysokości. Głównym walorem dekoracyjnym odmiany 'Firnament' jest intensywnie niebieskie lub niebieskoszare zabarwienie igieł.
Dobrze prezentuje się jako samotnik oraz w grupie drzew. Ze względu na nieduże rozmiary może być sadzona nawet w małych ogrodach, nadaje się także do parków i zieleni miejskiej i osiedlowej. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, lekko kwaśne. Wymaga pełnego słońca. Cechuje ją bardzo dobra mrozoodporność, z powodzeniem może rosnąć na terenie całej Polski.

Napisz swoją recenzję

Sosna giętka 'Firmament'

Sosna giętka 'Firmament'

Pinus flexilis 'Firmament' Odmiana uzyskana na początku lat 70. XX w. w niemieckiej szkółce zu Jeddeloh Pflanzen. Charakteryzuje się średnią siłą wzrostu, po 10 latach dorasta do 4 m wysokości i 2 m szerokości, rośnie w formie regularnego, choć luźnego stożka. Maksymalnie może osiągać 10 m wysokości. Głównym walorem dekoracyjnym odmiany 'Firnament' jest intensywnie niebieskie lub niebieskoszare zabarwienie igieł. Dobrze prezentuje się ...