Sosna drobnokwiatowa 'Nizbeth'

Sosna drobnokwiatowa 'Nizbeth' Pinus parviflor 'Nizbeth'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora 'Nizbeth'
Nieduże drzewo o luźnym, nieregularnym pokroju, ozdobne przede wszystkim z niezbyt długich, sztywnych, hakowato zagiętych, niebieskozielonych igieł. Charakterystyczne dla 'Nizbeth' są także dość duże szyszki pojawiające się bardzo licznie na jeszcze młodych drzewach, początkowo zielone, potem brązowe, po dojrzeniu szeroko otwarte.
Atrakcyjna odmiana, oryginalna ze względu na bardzo luźny, nieregularny, szeroki pokrój, wyróżniającą się barwę igieł i niezwykle obficie pojawiające się szyszki. Polecana do większych ogrodów i parków, przede wszystkim jako samotnik. Wymaga stanowiska słonecznego, preferuje gleby luźne, przepuszczalne, niezbyt mokre, ale i nie bardzo suche.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Nizbeth'

Sosna drobnokwiatowa 'Nizbeth'

Pinus parviflora 'Nizbeth' Nieduże drzewo o luźnym, nieregularnym pokroju, ozdobne przede wszystkim z niezbyt długich, sztywnych, hakowato zagiętych, niebieskozielonych igieł. Charakterystyczne dla 'Nizbeth' są także dość duże szyszki pojawiające się bardzo licznie na jeszcze młodych drzewach, początkowo zielone, potem brązowe, po dojrzeniu szeroko otwarte. Atrakcyjna odmiana, oryginalna ze względu na bardzo luźny, nieregularny, szeroki ...