Sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia'

Sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia' Pinus parviflora 'Brevifolia'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora 'Brevifolia'
Oryginalna odmiana o ciekawym, nieregularnym, luźnym pokroju. Siła jej wzrostu istotnie zależy od warunków, a roczne przyrosty wahają się między 5 a 15 cm, tym samym dziesięcioletnie rośliny mogą się między sobą bardzo różnić rozmiarem. Słabo rozgałęzione pędy i krótkie igły sprawiają, że sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia' charakteryzuje się swobodnym, luźnym pokrojem. Kształt asymetryczny, zbliżony do stożka. Igły krótkie, zebrane po pięć, niebieskozielone od góry, od dołu białe. Dekoracyjne szyszki pojawiają się już na młodych egzemplarzach.
Bardzo atrakcyjna roślina o niepowtarzalnym wyglądzie, polecana przede wszystkim do ogrodów japońskich, ale doskonale wyglądająca także na skalniakach i rabatach, a także jako samotnik. Odznacza się dobrą mrozoodpornością, preferuje stanowiska słoneczne. Wymagania glebowe niewielkie, najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia'

Sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia'

Pinus parviflora 'Brevifolia' Oryginalna odmiana o ciekawym, nieregularnym, luźnym pokroju. Siła jej wzrostu istotnie zależy od warunków, a roczne przyrosty wahają się między 5 a 15 cm, tym samym dziesięcioletnie rośliny mogą się między sobą bardzo różnić rozmiarem. Słabo rozgałęzione pędy i krótkie igły sprawiają, że sosna drobnokwiatowa 'Brevifolia' charakteryzuje się swobodnym, luźnym pokrojem. Kształt asymetryczny, zbliżony do ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »